271
310611

ANTIK/SEMIANTIK KAUKASISK DRAK-SILEH, en våd (en saknas). 270,5 x 102 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Stort polykromt drakmönster och stiliserade blommor. Tre sidor med reciprok bård.

Ställvis slitage, något smutsig, smärre fläckar, hål och malskador. Något skadade långsidor.