282
273806

SEMIANTIK KESHAN s.k. Atashoghlo. 194 x 134,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Röd botten med stort polykromt livsträd, fåglar, fågelbo med ungar, blommor och nisch. Mörkblå huvudbård med arabesk-, palmett- och blomrankor.

Ställvis något slitage, fläckar, obetydliga lagningar. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna saknar några knutrader.

Tilläggslista

Ändrat utropspris: 12.-15.000kr.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

148. Maria Friberg, "Past Lines #1", 2018.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK