281
300336

SEMIANTIK KESHAN s.k. Dabir. 210,5 x 129,5 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
17 500 SEK

Benvit botten med polykroma blommande träd, blommor och fåglar bland annat påfåglar. Röd huvudbård med hjortar, fåglar och träd.

Ställvis något slitage, smutsig, smärre fläckar. Långsidorna och en kortsida med trampveck och smärre skador, ett hörn med obetydlig lagning.