288
297794

ANTIK KHAMSEH GALLERI. 430,5 x 100 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
6 300 SEK

Marinblå botten med tolv polykroma sammanhängande medaljonger, stiliserade blommor, djur och rovfåglar. Bred röd huvudbård med boteh- och blomranka.

Något ställvis hårt slitage, fläckar, skador, hål, lagningar. Skadade sidor.