289
287558

SEMIANTIK KHORASAN. 577,5 x 414,5 cm.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Vinrödmelerad botten med stora polykroma palmett- och blomslingor samt molnband. Mörkblå huvudbård med palmett- och blomranka. Breda benvita sekundärbårder med rankor.

Några få ställen med hårt slitage, något smutsig, fläckar, litet hål (2 cm i diameter), liten lagning (8x1 cm). Sidorna med smärre trampveck, en kortsida något skadad.