451
319877

Anton Melbye

(Danmark, 1818-1875)
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 270 - 9 690 EUR
8 320 - 11 100 USD
Klubbat pris
Anton Melbye
(Danmark, 1818-1875)

Fyr i Stora Bält

Signerad Anton Melbye och daterad 1846. Duk 112 x 158 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 512, "Internationella vårauktionen", 26-28 maj 1999, kat nr 449.
Svensk privatsamling (förvärvad på ovanstående auktion).