522
286706

KABINETTSKÅP. Troligen Flandern, 1600-talets andra hälft. Barock.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med ebenholts, svärtat trä och sköldpadd. Totalt 21 lådor. Bakom dörr spegelgalleri. Längd 108, bredd 50, höjd 163 cm. Nyckel medföljer.

Lösa lister, kompletteringar, sprickor.