551
314286

SKRIVBYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Fyra lådor varav den översta med utvikbar lådfront framför fyra små lådor. Längd 112, bredd 53, höjd 90 cm. Nyckel medföljer.

Fanerskador.