569
310579

KONSOLBORD. Sengustavianskt stockholmsarbete i Pehr Ljungs art, 1700-talets slut.

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 360 - 6 100 EUR
4 560 - 6 390 USD
Klubbat pris

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Sarg med snidad dekor av blommor och blad. Längd 102, bredd 57, höjd 77 cm.

Senare skiva, omarbetat till fristående.