579
307604

KONSOLBORD. Troligen England 1700-talets slut.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Förgyllt, bronserat och bemålat. Halvcirkelformat. Målad dekor av blomgirlander och figurer. Märkt med etikett nr "5190". Märkt med brännstämpel ÅDÖ. Längd 95, bredd 51, höjd 83 cm.

Senare skiva av trä, dekorskador.