623
269889

SPEGEL, av Nils Meunier (mästare i Stockholm 1754-1797). Rokoko.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris

Förgylld och bronserad. Dekor av rocailler och blommor. Signerad NM. Med Stockholms hallstämpel. Höjd 181, bredd 70 cm.

Renoverad, lagningar, glas med folieringsskador.