642
308847

APPLIQUER, ett par, för två ljus. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
4 740 - 5 220 EUR
5 430 - 5 970 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Krönande urna med lagerhängen. Bladornerade ljusarmar samt festonger. Höjd 42, bredd 26 cm.

Bristning.