713
297072

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
130 000 SEK

Förgylld brons. Vitemaljerad urtavla. Urverk märkt "A DERAIS PARIS". Rik dekor av figurer med bl.a. Apollo och Diana. Höjd 70, bredd 56 cm.

Liten kröndekor saknas.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

733. Marcel Duchamp, Porträtt av Malou Höjer.
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
Budhistorik
290 000

ditt bud
Aktuellt bud:
290 000 SEK