719
290565

BYSTER, ett par. Svensk barock, 1600-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 460 - 7 270 EUR
5 710 - 7 610 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Vit marmor. Föreställande Pomona och Mars. Höjd 72 cm. Senare socklar medföljer.

Proveniens

Inköpta på Nordén Auktioner 12 december 1996, auktion 24, katalognr 128, med angiven proveniens Mälsåkers slott, Södermanland.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?