762
315398

DOSA. Mellaneuropa, 1700/1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
6 300 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Emalj på silver, delvis förgylld. Dekor med pastoralt landskap med figurer. Invändigt förgylld samt med inventarienr P. s. J 155. Längd 8,1, bredd 6, höjd 3,4 cm.