763
315395

DOSA, Tyskland 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61
DOSA, Tyskland 1700-tal.

Emalj på koppar. Modellerad som en svan, insidan dekorerad med jaktmotiv i grisaille. Längd 7, höjd 4,3 cm. Märkt invändigt med inventarienr P. s. J 164.

Sprickor, dekorskador.