765
300324

KONSOLER, två stycken. Stockholmsarbeten, 1700-talets mitt. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllda. Snidad dekor av rocailler, musselformation, akantusblad och blommor. Höjd 25, bredd 20,5 cm. (2)

Senare upphängningsanordningar, ovansidor med brännmärken efter ljus.