782
315785

POKAL, glas. Tyskland, 1700-tal.

Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
615 - 879 EUR
653 - 933 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slipad och graverad dekor föreställande olika budskap inom reserver krönta av dessa ord "Deo Sic", "Amisis Sic", "Judicibus Sic", "Fnimisis Sic" samt omgivna av figurer. Höjd 20,5 cm.

Obetydligt slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

325. Swedish Modern, lampetter, ett par, 1940-50-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK