811
319504

TALLRIKAR, två stycken, fajans. Marieberg, daterad 9/7 (17)74.

Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
710 - 1 070 EUR
748 - 1 120 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Henrik Stens period period 1769-88. Dekor i starkeldsfärger av blommor. Diameter 25,5 cm.

Nagg. (2)

Proveniens

Tennforskaren Albert Löfgrens samling.