851
280506

TALLRIKAR, åtta stycken, porslin. Kejserliga porslinmanufakturen St Petersburg, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
12 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Snarlika, målad polykrom och förgylld dekor av blommor. Diamter ca 25 cm.

Nagg, en med ifyllt nagg. (8)