Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
878
293461

BRÖDKORG, av Anton Christian Iwersen, S:t Petersburg 1820-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 450 - 1 740 EUR
1 660 - 2 000 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Delvis förgylld. Rektangulär, delvis godronnerad, kanten med pålagd dekor av blomrankor. Längd 28,5 cm, vikt 785 gram.