878
293461

BRÖDKORG, av Anton Christian Iwersen, S:t Petersburg 1820-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Delvis förgylld. Rektangulär, delvis godronnerad, kanten med pålagd dekor av blomrankor. Längd 28,5 cm, vikt 785 gram.