892
305035

TUMLARE, ett par, av Petter Zettersteen, (verksam i Norrköping 1712-1741 (-1744)).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
363 - 545 EUR
386 - 580 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

Delvis förgyllda, på tre kulfötter med dekor av filigran. Vågband samt graverade monogram. Diameter 5,5 cm, vikt ca 64 gram. (2).

Bucklor.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1348. Fat, ett par, porslin. Troligen Republik, med Yongzhengs märke.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK