891
282809

BÄGARE, av Gebrüder Müllers, Berlin 1700-talets förra hälft.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Förgylld. Klockformad, på låg fot. Runt livet infällda silvermynt samt graverad och ciselerad rokokodekor. Höjd 10 cm, vikt 165 gram.