936
312295

BÄGARE, av Ivar Palin, Uppsala (verksam 1710-1712).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Invändigt förgylld. Raka sidor, vågband, godronnerad fot. Graverade initialer. Höjd 19 cm, vikt 464 gram

Foten möjligen omarbetad, repor.