937
296198

BÄGARE, otydlig mästarstämpel Stockholm efter 1714. Tot vikt ca 400g.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, godronnerad fot, vågband, stämplad lambrequin samt graverad Béraindekor. På livet senare minnesgravyr. H 17,5.

Slitage. Repor. Senare gravyr.