937
296198

BÄGARE, otydlig mästarstämpel Stockholm efter 1714. Tot vikt ca 400g.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, godronnerad fot, vågband, stämplad lambrequin samt graverad Béraindekor. På livet senare minnesgravyr. H 17,5.

Slitage. Repor. Senare gravyr.