938
298134

BÄGARE, av Thomas Beckman d.y., Örebro (verksam 1727-1759 (1772)).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Delvis förgylld, räfflad fot, stämplad lambrequin samt vågband. Höjd 10,5 cm, vikt 122 gram.