939
307573

BÄGARE, av Lars Haeggberg, Kalmar (verksam 1743-1760).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld. Godronnerad fot, vågband samt stämplad lambrequin. Svisselerade initialer. Höjd 18 cm, vikt 380 gram.