942
274564

SKED, oidentifierat bomärke, möjligen Halmstad 1500-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgylld. Dubbelkerubknopp med korintiskt kapitäl. I bladet graverad banddekor, frånsidan med initialer.

Svenskt silversmide, stämpel nr. 3638.