951
319853

DOSA, guld 18k och emalj, stämpel LC under krona, Genève c:a 1800.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Rektangulär med avfasade hörn. Blå emalj med motiv av kvinna med hund, pärbordyrer. Längd 7,3 cm.

Skador, lagningar.