475
311382

FIRMA SVENSKT TENN, ljusstakar, ett par, Stockholm 1932.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Tenn, för vardera två ljus. Stämplade med änglamärket Stockholm F8. Höjd 15 cm.

Slitage. (2)