556
303021

OKÄND FORMGIVARE, bord, Art Nouveau, ca 1900.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
1 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Mahogny med inläggningar i olika träslag av orkidéer, vallmo, kastanjer m.m, fronten med låda. kopplade fyrsidiga ben, undertill hyllplan med genombruten sarg. Längd 79 cm, bredd 52 cm, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Smärre skador och slitage.