558
302575

OKÄND FORMGIVARE, stolar ett par, möjligen Danmark 1920-30-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Betsad bok, klismostyp, skiktlimmad rygg, svarvade framben, svängda bakben, lös stoppad sits.

Smärre slitage. (2)