665
348871

MATTA. Flossa. 543,5 x 334 cm. Sverige 1920-30-tal.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Ljust melerad botten med stiliserade rankor i olika gula, gröna och bruna nyanser. Bred grönmelerad bård.

Ställvis slitage, något smutsig, fläckar. Baksidan med små spår av tejp, långsidorna med obetydliga trampveck, maskingjorda fransar.