724
343547

ATELIER BORGILA, kaffeservis, 3 delar, Stockholm, 1938, sterling.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
545 - 727 EUR
580 - 773 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Fasetterad form, bladhölstrade handtag, lockknopp i form av blomsterkvist, kaffekanna med trähandtag, gräddkanna och sockerskål invändigt förgyllda. Kaffekannans höjd 19,5 cm, vikt tillsammans 1070 g. (3)

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

147. Kandelabrar, ett par, för tre ljus, 1800-tal, Empirestil.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK