Madeleine Pyk – en samling F769
915
321130

ANDERS BRUNO LILJEFORS, skulpturer, 2 st Gustavsberg Studio 1950-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Sandgjutet stengods, delvis glaserade. Signerade A.B.L med studiohanden GUSTAVSBERG respektive G-BERG. Höjd 17 och 20 cm. (2)