593
330358

ILMARI TAPIOVAARA, karmstolar, ett par, "Domus", Keravan Puuteollisuus, Finland.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Klubbat pris
1 800 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Björk. En med fabriksstämpel.

Slitage, krackelyr. (2)

Proveniens

Stiftelsen Formens Hus, Hällefors.
Torbjörn Lenskog Design Collection, nr 172.