624
329956

POUL KJAERHOLM, stol. "PK-9", E Kold Christensen, Danmark.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Svart skinn, tredelad centralfot av mattpolerat stål. Märkt med E Kold Christensens signum.

Smärre slitage.

Proveniens

Stiftelsen Formens Hus, Hällefors.
Torbjörn Lenskog Design Collection, nr 240.