1034
331932

STRÖSKEDAR, ett par, av Gustaf Folker, Stockholm 1824.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
265 - 441 EUR
276 - 460 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Förgyllda, stämplade kungliga monogram för Oskar II och Oskar Fredrik, frånsidan med graverat monogram under sluten krona för Karl XIV Johan samt graverad nummerering och lodangivelse: no 23 och no 8 samt 6 1/8 och 6. Gammalsvensk modell. Vikt 158 gram. (2)