1035
353948

DESSERTBESTICK, 36 delar, av Daniel and John Wellby, London 1897.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Förgyllda. Dekor i relief av satyrer, djur och bladverk. Bestående av 12 gafflar, 12 knivar samt 12 skedar. Graverad crest. Vikt 2 940 gram. (36). Originalschatull fanerat med mahogny.