1042
368134

DOSA, guld 14k, eu deux couleurs, Schweiz 1800-talets mitt.

Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
1 310 - 2 180 EUR
1 370 - 2 280 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Rektangulär, heltäckande reliefdekor av bladslingor mot mattpunsad fond. Längd 8,5 cm, vikt 90 gram.

Slitage.