1044
364089

SNUSDOSA, guld 18k, av Pehr Fredrik Palmgren, Stockholm 1875 med snussked, Stockholm 1907.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Rektangulär, slät, med fällbart lock. Locket med graverat vapen för familjen Anrep. Lockets insida med minnesgravyr daterad 1907. Längd 7,5 cm, vikt 86 gram.

Proveniens

S.F. Anrep.