1047
357198

CIGARETTETUI med tändplån, guld och vit emalj. Frankrike, 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
29 000 SEK

Franska stämplar, 1900-tal. På locket spegelmonogram under sluten krona. Längd 9,2 cm. Vikt 184 gram.I orginaletui märkt Michelsen, Köpenhamn.

Små emaljskador.

Tilläggslista

Etuiet med franska stämplar, 1900-tal. Små emaljskador. Vikt 184 gram.