121
362339

Edvard Bergh

(Sverige, 1828-1880)
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 780 - 7 750 EUR
7 760 - 8 870 USD
Klubbat pris
Edvard Bergh
(Sverige, 1828-1880)

Landskap med björkskog och kor vid vattendrag

Signerad E. Bergh och daterad 1874. Duk 99 x 134 cm. Högklassig förgylld och ornamenterad originalram.

För en utförlig beskrivning av Edvard Berghs björskogsskildringar, se katalognummer 80.