122
355829

Edvard Bergh

(Sverige, 1828-1880)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
6 980 - 8 720 EUR
7 300 - 9 120 USD
Klubbat pris
Edvard Bergh
(Sverige, 1828-1880)

Romantiserande alplandskap med figur

Signerad E. Bergh och daterad 1865. Duk 97,5 x 140 cm.