1439
348164

FICKUR, Louis Audemars, repetition, evighetskalender, guld, sekelskifte 1900.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris
130 000 SEK

18k guld, 56 mm, verk och boett signerade och numrerade, nr. 11270. Sliten guillochering och monogram. Troligtvis minutrepeter men repetitionen fungerar ej. Total vikt 173 g.

Tilläggslista

Utropspriset är ändrat till 50 000-75 000.
18k guld, 56 mm, verk och boett signerade och numrerade, nr. 11270. Sliten guillochering och monogram. Troligtvis minutrepeter men repetition fungerar ej. Total vikt 173 g.