1447
276064

FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-906).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Föreställande kamel med packning. Höjd 33 cm.

Sprickor, lagningar. Spår av bemålning.

Proveniens

The Collection of Gösta Sigvard. Purchased at Beijers auktioner, Autumn 1990. Catalogue no 752. Then with Thermoluminescens-dating certificate from Studsvik AB, now missing.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

181. Juergen Teller, Utan titel, 2008.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK