1524
360850

SKÅL med LOCK, cloisonné. Qing dynastin (1644-1912).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Fempassformad, dekor av fladdermöss, persikor, lotus och stiliserade molnband mot turkos botten. Invändigt förgylld. Diameter 13,8 cm. Höjd 8,5 cm.

Slitage, nagg.