1617
354503

FIGURIN, soapestone. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Halvliggande Budai. Undersidan med inskription. Längd 17 cm.

Nagg. Träställ medföljer.

Proveniens

From the Collection of Herbert Lickfett (1875-1978).