1620
370209

VAS med LOCK, Nefrit. Kina, 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
115 000 SEK

Arkaiserande form med skuren dekor. Höjd 20,8 cm.

Nagg.

Proveniens

Acquired in Hong Kong around 1960.